
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AVR® ATmega |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | AVR |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | SPI, UART/USART, USI |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 54 |
| Program Memory Size: | 64KB (32K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 180 |
Current price of ATMEGA645P-AU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 120BGA
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
FIXED IND 22UH 490MA 587 MOHM
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
TEST SET LAN PRO-NAVIGATOR