PIC16LF1713-E/MV
Description
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN
DataSheet
PIC16LF1713-E/MV PDF
Type Description
Series:PIC® XLP™ 16F
Package:Tube
Core Size:8-Bit
Speed:32MHz
Connectivity:I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:25
Program Memory Size:7KB (4K x 14)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 17x10b; D/A 1x5b, 1x8b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)