DSPIC33FJ64MC710A-I/PF
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
DataSheet
DSPIC33FJ64MC710A-I/PF PDF
Type Description
Series:dsPIC™ 33F
Package:Tray
Core Size:16-Bit
Speed:40 MIPs
Connectivity:CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT
Number of I/O:85
Program Memory Size:64KB (64K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 24x10/12b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)