PIC24FJ64GP202-I/MV
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 8KB RAM
DataSheet
PIC24FJ64GP202-I/MV PDF
Type Description
Series:PIC® 24F
Package:Tube
Core Size:16-Bit
Speed:32MHz
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:21
Program Memory Size:64KB (22K x 24)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 10x12b SAR
Oscillator Type:External, Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)