SC68376BGVAB25
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP
Catalog
Embedded - Microcontrollers
DataSheet
SC68376BGVAB25 PDF
Type Description
Series:M683xx
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Core Processor:CPU32
Core Size:32-Bit
Speed:25MHz
Connectivity:CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
Peripherals:POR, PWM, WDT
Number of I/O:18
Program Memory Size:-
Program Memory Type:ROMless
EEPROM Size:-
RAM Size:7.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.75V ~ 5.25V
Data Converters:A/D 16x10b
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)