HD6417751RBP240V
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Catalog
Embedded - Microcontrollers
DataSheet
HD6417751RBP240V PDF
Type Description
Series:SuperH® SH7750
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:SH-4
Core Size:32-Bit
Speed:240MHz
Connectivity:EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals:DMA, POR, WDT
Number of I/O:39
Program Memory Size:-
Program Memory Type:ROMless
EEPROM Size:-
RAM Size:48K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.4V ~ 1.6V
Data Converters:-
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)