PIC32MX340F128LT-80I/BG
Description
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 121TFBGA
DataSheet
PIC32MX340F128LT-80I/BG PDF
Type Description
Series:PIC® 32MX
Package:Tape & Reel (TR)
Core Size:32-Bit
Speed:80MHz
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:-
Program Memory Size:128KB (128K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.3V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 16x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)