CY8C24393-24LQXI
Description
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN
DataSheet
CY8C24393-24LQXI PDF
Type Description
Series:PSOC®1 CY8C24xxx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:M8C
Core Size:8-Bit
Speed:24MHz
Connectivity:I²C, SPI
Peripherals:LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:34
Program Memory Size:16KB (16K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.71V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 1x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)