
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB966C0 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 99 |
| Program Memory Size: | 160KB (160K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 32x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 120-LQFP |
| Supplier Device Package: | 120-LQFP (16x16) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F6C5ABPMC-GSE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB OTP 48SSOP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20QFN
CAP CER 0.047UF 50V Y5V RADIAL
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 120LQFP
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, BLACK