
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90545G |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SCI, Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 81 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90548GSPMC3-GS-372E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
IC MCU 16BIT 288KB FLASH 120LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 8BIT 8KB OTP 20DIP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 10SSOP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB