
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G1E |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 26 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 17x8/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LFQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F10FMEAFB#YB1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
IC MCU 32BIT 832KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20LSSOP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LFQFP
CONN PLUG 15POS 28AWG 12IN
IDC CABLE - MDM16T/MC16F/X