
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Laser Bee |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | CIP-51 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 72MHz |
| Connectivity: | I²C, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 29 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 20x14b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM8LB10F16ES0-B-QFN32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 120LQFP
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
IC AUTO MCU