
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RH850/F1x |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RH850G3K |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, I²S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 150 |
| Program Memory Size: | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 192K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 28x10b, 32x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LFQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R7F7010574AFP-C#KA4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 40HWQFN
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LFQFP
IDC CABLE - MDM60H/MC60G/MDM60H
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY