
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ST10 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ST10 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | ASC, CANbus, EBI/EMI, I²C, SSC, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 111 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 36K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-TQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of F273-CEG-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20VQFN
IC MCU 8BIT 4KB MROM 80LQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
XTAL OSC PROG XO HCSL 3.3V 25PPM
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144TQFP
COPPER PATCH CORD, CAT 6, BLACK
CAP TRIMMER 0.8-23PF 750V SMD