
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Leopard Gecko |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 65 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.98V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 8x12b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 81-UFBGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package: | 81-CSP (4.35x4.27) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM32LG360F64G-E-CSP81R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
IC MCU 32BIT 128KB SRAM 144FBGA
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28PLCC
CAP CER 0603
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 81CSP
PANEL FOR 1554W, WA - GALV
RST 5-3-VAD 1B-1-3-226/5 M