
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AVR® 90LS |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | AVR |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | SPI |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Number of I/O: | 5 |
| Program Memory Size: | 2KB (1K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 128 x 8 |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AT90LS2343-4PI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 35WLCSP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP
CONN ADAPT SMA JACK TO MCX JACK
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
HARDWARE KIT, SHOE UNIT- 2"
COPPER PATCH CORD, CAT 5E, OFF W