
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 16C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Number of I/O: | 13 |
| Program Memory Size: | 3.5KB (2K x 14) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC16C622-04E/SS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64QFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP
8P HARNESS B10GX CMP WHI 170FT
CABLE MOD 8P8C JACK-PLUG 0.49'
512K 3.4MHZ I2C SERIAL EEPROM