
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C16xx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | C166 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 33MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 112 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-BQFP |
| Supplier Device Package: | P-MQFP-144-8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C167CRL33MHAKXQLA2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 256KB MROM 100QFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28DIP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC
IC MCU 16BIT 48KB FRAM 38TSSOP
IC MCU 16BIT ROMLESS 144MQFP
1.25MM F/F 50POS 32AWG 150MM
QN PLUG PACK ASSEMBLY, 12 PACK,