
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96630 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 64 |
| Program Memory Size: | 160KB (160K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 21x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F635RBPMC-GSE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
IC MCU 8BIT ROMLESS 44VQFP
IC MCU 32BIT 256KB MROM 100LFQFP
PULSE XFMR 4.9UH SMD
TERM BLOCK HDR 16POS 7.62MM
DC DC CONVERTER 9V 1W
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 80LQFP