DSPIC33FJ32GP104T-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN
DataSheet
DSPIC33FJ32GP104T-I/ML PDF
Type Description
Series:dsPIC™ 33F
Package:Tape & Reel (TR)
Core Size:16-Bit
Speed:16 MIPs
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:35
Program Memory Size:32KB (11K x 24)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 14x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)