
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MARC4 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | MARC4 |
| Core Size: | 4-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | SSI |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 16 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | EEPROM |
| EEPROM Size: | 64 x 16 |
| RAM Size: | 256 x 4 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 6.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-SSO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ATAM893T-TKS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SPDIP
IC MCU 4BIT 4KB EEPROM 20SSO
CBL MALE RA TO WIRE LD 5P 3.28'
PIGTAIL-B BCAT6+ CMP GRY 50FT
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C