
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16F MB90210 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16F |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 65 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 3K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-BQFP |
| Supplier Device Package: | 80-PQFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90214PF-GT-308-BND-AE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64QFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SSOP
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0508
IC MCU 16BIT 64KB MROM 80PQFP
IC REG LINEAR 2.9V 100MA SOT89