
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPC57xx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | e200z4 |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Speed: | 150MHz |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, FlexRay, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 79 |
| Program Memory Size: | 2.5MB (2.5M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 384K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.15V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 64x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SPC5744PFK1MLQ5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP
.050 CABLE PLUG
.050 CABLE PLUG
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL