
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Laser Bee |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | CIP-51 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 72MHz |
| Connectivity: | I²C, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 29 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 20x14b; D/A 4x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM8LB12F64E-A-QFN32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 80TQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 1812
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 32QFN
RES 64.9 OHM 0.5% 1/3W 2010