
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16C/R32C/100/111 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | R32C/100 |
| Core Size: | 16/32-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, IEBus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 82 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 40K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 26x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LFQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F64116DFB#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20LSSOP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LFQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP
IC MCU 16/32BIT 512KB 100LFQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP