
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 78K0/Lx3 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 78K/0 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 10MHz |
| Connectivity: | 3-Wire SIO, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 46 |
| Program Memory Size: | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UPD78F0454GK-GAJ-AX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28DIP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
CONN RPC2.92 PLUG STR 50OHM
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP
IC CPLD 1700MC 7NS 324FBGA
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64TQFP