
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX CY96610 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 37 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 10K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x8/10b SAR |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Supplier Device Package: | 48-LQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY96F613ABPMC-GS-110UJE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 52KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 64KB ROM 28DIP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1206
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP
1 GBPS HPAV2 POWERLINE
IC BATT MON LI-ION 12FLIPCHIP