
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/I1C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 52 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10b, 3x24b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LFQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F10NMGDFB#50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 100QFP
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 30LSSOP
XTAL OSC PROG XO HCSL 3.3V 25PPM
SET TRIPLE SQUARE BIT SKT 4PC
IDC CABLE - MSR60K/MC60F/MCG60K
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LFQFP