
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, WDT |
| Number of I/O: | 80 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 20K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-BQFP |
| Supplier Device Package: | 100-QFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY90F345CAPFR-GSE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44PLCC
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
IC MCU 16BIT 66KB FLASH 64TQFP
RES SMD 2.55 OHM 2W 2512 WIDE
DC DC CONVERTER 5V 2W
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H