
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 87C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 34 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P87C51MB2BA/02,529 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA
IC MCU 8BIT 16KB QZROM 64LQFP
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
IC MCU 8BIT 64KB OTP 44PLCC
IC MCU 16BIT 64KB MROM 48LQFP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB