
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | - |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | UART/USART |
| Peripherals: | LCD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 14 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | EPROM, UV |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | Slope A/D |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 68-JLCC (23.94x23.94) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PMS430E315FZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44VTLA
FIXED IND 180NH 32A 0.46 MOHM
IC MCU 16BIT 16KB EPROM 68JLCC
RBEF0550 223 10% 1/2L B
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD