
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX CY96620 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 52 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 21x8/10b SAR |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY96F622RBPMC-GS-UJF4E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP
AUDIO POWER AMP WITH SHUTDOWN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
0603 BICOLOR ALINGAP RED & INGAN
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 5V MINI