
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gecko |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 86 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.98V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 8x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM32G280F32-QFP100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44PLCC
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 576KB FLASH 208LQFP
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM