
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 16C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 10MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 33 |
| Program Memory Size: | 14KB (8K x 14) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 368 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4V ~ 6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-QFP |
| Supplier Device Package: | 44-MQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC16C67T-10E/PQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU SMD
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 256KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
MICRO