
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G13 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 3K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 30-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package: | 30-LSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F101ADASP#V0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44TQFP
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 30LSSOP
CONN PLUG 25POS 30AWG 40CM
USS009SC3DX004T = STRIP CON
USS009SC2DC060T = STRIP CON