
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | H8® H8/300H Tiny |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | H8/300H |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, SCI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 45 |
| Program Memory Size: | 56KB (56K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HD64F3687GFPIV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16/32B 320KB FLSH 100LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64LQFP
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY