
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ST7 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ST7 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | I²C, SCI, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 19 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 384 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 34-BSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ST72F63BK1M1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SPDIP
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 34SOIC
RKT 5 U-673/15F
STD SIZE TOGGLE/PANEL MOUNT