
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90920 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 93 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 10K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 120-LQFP |
| Supplier Device Package: | 120-LQFP (16x16) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90922NASPMC-GS-120E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64VQFN
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44QFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA
IC MCU 16BIT 256KB MROM 120LQFP
LED INDICATION SMD
IC LED DRIVER LINEAR DIM 32TQFP