DF3064BFBL25V
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Catalog
Embedded - Microcontrollers
DataSheet
DF3064BFBL25V PDF
Type Description
Series:H8® H8/300H
Package:Tray
Part Status:Active
Core Processor:H8/300H
Core Size:16-Bit
Speed:25MHz
Connectivity:SCI, SmartCard
Peripherals:PWM, WDT
Number of I/O:70
Program Memory Size:256KB (256K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.5V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)