PIC17C43-33I/PQ
Description
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44MQFP
DataSheet
PIC17C43-33I/PQ PDF
Type Description
Series:PIC® 17C
Package:Tray
Part Status:Active
Core Processor:PIC
Core Size:8-Bit
Speed:33MHz
Connectivity:UART/USART
Peripherals:POR, PWM, WDT
Number of I/O:33
Program Memory Size:8KB (4K x 16)
Program Memory Type:OTP
EEPROM Size:-
RAM Size:454 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.5V ~ 6V
Data Converters:-
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)