
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MAXQ® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | MAXQ20S |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Number of I/O: | 12 |
| Program Memory Size: | 48KB (24K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-WQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MAXQ615-F00+T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC
IC MCU 32BIT 576KB FLASH 208LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 16TQFN
MIC 3P M/MFE 0.6M 90/90 #22
PWR XFMR LAMINATED 24VA TH