
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 78K0S/Kx1+ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 78K0S |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 10MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 7 |
| Program Memory Size: | 1KB (1K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-LSSOP (0.225", 5.72mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UPD78F9200MA-CAC-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC
IC MCU 16BIT ROMLESS 144MQFP
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP
IC MCU 8BIT 8KB OTP 20DIP
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 10SSOP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL