
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Encore!® XP® |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | eZ8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 5MHz |
| Connectivity: | IrDA, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 16 |
| Program Memory Size: | 2KB (2K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of Z8F0213SH005SC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
XOVERCORD BCAT5E CMR LTYE 7FT