
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Leopard Gecko |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 53 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.98V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 8x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM32LG330F256-QFN64T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44QFN
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64QFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE