
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Happy Gecko |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.98V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 4x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EFM32HG108F32N-B-QFN24 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44VQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 24QSOP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24QFN
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
MIXED SIGNAL TV POWER MANAGEMENT
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB