
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | SIO, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 28 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 36-LQFP |
| Supplier Device Package: | 36-QFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LC87F0A08AU-EB-TLM-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 416KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
THICKFILM RESISTOR 0805
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 36QFP
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB