
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PSOC®1 CY8C22xxx |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | M8C |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 6 |
| Program Memory Size: | 2KB (2K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.25V |
| Data Converters: | A/D 2x14b; D/A 1x9b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY8C22113-24SI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM