
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90545G |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SCI, Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 81 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90548GSPFV-GS-230E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
CAP CER 0.5PF 500V P90 1111
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
TRANSDCR VLT AC RS485 0-150VAC
THERMOELECT