
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB96630 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 64 |
| Program Memory Size: | 288KB (288K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 24K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 21x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Supplier Device Package: | 80-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F636RBPMC-GSAE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32B 2.112MB FLASH 320PBGA
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 16KB OTP 68PLCC
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
IC MCU 16BIT 288KB FLASH 80LQFP
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM