
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 48 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F104LCDFA#V0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB MROM 80PQFP
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 24WQFN
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 10LSSOP
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 48VQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP